PROGRAMMATION

Sunday

  • 12:00 am - 6:00 am: Teerex Dj
  • 6:00 am - 8:00 am: Joseph cocco-Oldies and Memories (repeat)
  • 8:00 am - 11:00 am: Michael K Amil-Fall Tchune up Show
  • 11:00 am - 12:00 pm: Showcase
  • 12:00 pm - 1:00 pm: Ed The Red-The Ed The Red show(repeat)
  • 1:00 pm - 3:00 pm: Laurent Beuvain-La programmation de Laurent(repeat)
  • 3:00 pm - 4:00 pm: Steve Johnson-Soul Sessions (repeat)
  • 4:00 pm - 5:00 pm: Tyrone Dubose-Timeless traxx
  • 5:00 pm - 6:00 pm: Teerex Dj
  • 6:00 pm - 8:00 pm: Skip reeves-A funk above the rest (repeat)
  • 8:00 pm - 10:00 pm: Bill Randle-Science of Soul (In memory of)
  • 10:00 pm - 11:00 pm: Charles Christian-Americana radio Show (repeat)
  • 11:00 pm - 11:59 pm: Teerex Dj

Monday

  • 12:00 am - 7:00 am: Teerex Dj
  • 7:00 am - 11:00 am: Juan Johnson-Morning Coffee Show
  • 11:00 am - 12:00 pm: Johnnie Walker-Women who Jam
  • 12:00 pm - 1:00 pm: Bruno Hantson-Soul Box
  • 1:00 pm - 3:00 pm: Teerex Dj
  • 3:00 pm - 5:00 pm: Brett Costello-Urban Meltdown
  • 5:00 pm - 6:00 pm: Tyrone Dubose-Timeless Traxx
  • 6:00 pm - 9:00 pm: Teerex Dj
  • 9:00 pm - 11:00 pm: Melvin Jordan-Heavystorm
  • 11:00 pm - 11:59 pm: Tony Hall-Quiet Storm

Tuesday

  • 12:00 am - 1:00 am: Tony Hall-Quiet Storm
  • 1:00 am - 7:00 am: Teerex Dj
  • 7:00 am - 11:00 am: Juan Johnson - Morning Coffee Show
  • 11:00 am - 1:00 pm: Clive Brady-Classic Funk and Soul Show
  • 1:00 pm - 2:00 pm: Ed The Red-The Ed The Red Show
  • 2:00 pm - 4:00 pm: Tony Hall-Memory Lane
  • 4:00 pm - 5:00 pm: Rudi Wilburn-Anything goes show
  • 5:00 pm - 7:00 pm: Teerex Dj
  • 7:00 pm - 9:00 pm: Showcase
  • 9:00 pm - 11:00 pm: Laurent Beuvain-La programmation de Laurent (reprise)
  • 11:00 pm - 11:59 pm: Teerex Dj

Wednesday

  • 12:00 am - 7:00 am: Teerex Dj
  • 7:00 am - 11:00 am: Juan Johnson-Morning coffee Show
  • 11:00 am - 2:00 pm: Michael K Amil-Fall Tchune up Show(repeat)
  • 2:00 pm - 3:00 pm: Tyrone Dubose-Timeless Traxx
  • 3:00 pm - 6:00 pm: Teerex Dj
  • 6:00 pm - 8:00 pm: Ady Crampton-Modern Soul Memories
  • 8:00 pm - 10:00 pm: Tony Hall-Quiet storm
  • 10:00 pm - 11:59 pm: Teerex Dj

Thursday

  • 12:00 am - 7:00 am: Teerex Dj
  • 7:00 am - 11:00 am: Juan Johnson-Morning Coffee Show
  • 11:00 am - 12:00 pm: Steve Johnson-Soul Sessions
  • 12:00 pm - 1:00 pm: Teerex Dj
  • 1:00 pm - 3:00 pm: Ady Crampton-Modern Soul Memories (repeat)
  • 3:00 pm - 4:00 pm: Teerex Dj
  • 4:00 pm - 5:00 pm: Joseph Cocco-Oldies and Memories
  • 5:00 pm - 7:00 pm: Bill Randle-Science of soul (In memory of)
  • 7:00 pm - 8:00 pm: Teerex Dj
  • 8:00 pm - 9:00 pm: Steve James-Blues Cafe
  • 9:00 pm - 11:00 pm: Melvin Jordan-Heavystorm
  • 11:00 pm - 11:59 pm: Teerex Dj

Friday

  • 12:00 am - 7:00 am: Teerex Dj
  • 7:00 am - 11:00 am: Juan Johnson-Morning Coffee Show
  • 11:00 am - 12:00 pm: Charles Christian-Americana Radio Show
  • 12:00 pm - 2:00 pm: Tony Hall-Memory Lane (repeat)
  • 2:00 pm - 4:00 pm: Brett Costello-Urban Meldown(repeat)
  • 4:00 pm - 5:00 pm: Teerex Dj
  • 5:00 pm - 7:00 pm: Luc Gascon-Flying Deep show
  • 7:00 pm - 9:00 pm: Skip Reeves-A funk above the rest
  • 9:00 pm - 10:00 pm: Chus & Ceballos-Stereo Productions
  • 10:00 pm - 11:59 pm: Anthony Duroy-Funky Times

Saturday

  • 12:00 am - 2:00 am: Frank Broeders-TKO
  • 2:00 am - 6:00 am: Teerex Dj
  • 6:00 am - 7:00 am: Steve James-Blues Cafe
  • 7:00 am - 8:00 am: Teerex Dj
  • 8:00 am - 11:00 am: Michael K Amil-Tchune up shows
  • 11:00 am - 12:00 pm: Ed The Red-The Ed The Red Show
  • 12:00 pm - 1:00 pm: Johnnie Walker-Women who jam
  • 1:00 pm - 2:00 pm: Bruno Hantson-Soul Box
  • 2:00 pm - 3:00 pm: Rudi Wilburn-Anything goes show (repeat)
  • 3:00 pm - 5:00 pm: Clive Brady-Classic Funk and Soul Show
  • 5:00 pm - 7:00 pm: Luc Gascon-Flying deep show (repeat)
  • 7:00 pm - 9:00 pm: Anthony Duroy-Funky Times (repeat)
  • 9:00 pm - 10:00 pm: Danu5i1-5ik Beat
  • 10:00 pm - 11:59 pm: Frank Broeders-TKO